Geroji Patirtis

ATENDO - (Ispanija)

Renfe Operadora yra valstybinė traukinių įmonė. Renfe sukūrė nemokamos pagalbos paslaugą keliautojams su specialiaisiais poreikiais ar negalia. Ši paslauga vadinasi ATENDO ir siūlo keleiviams orientyrus, informaciją ir pagalbą pasiekiant stotis ir keliaujant traukiniais.

Daugiau informacijos rasite: http://www.renfe.com/viajeros/atendo/

3-D COPIES OF WORKS OF ART - (Ispanija)

3-D copies of Works of Art from the Prado Museum´s Collection [Meno kūrinių 3-D kopijų paroda Prado muziejuje] yra jungtinis AXA fondo ir ONCE fondo projektas. 6 3-D atvaizdai, pasirinkti iš garsiausių Prado muziejaus paveikslų, gali būti liečiami rankomis, o trys darbai parodoje pateikiami realaus dydžio (mastelis 1:1). Paroda buvo atidaryta visiems lankytojams, įskaitant žmones be regėjimo negalios, norinčių pajusti nematančio kliento perspektyvą, naudojant akių raištį ar neperregimus akinius.

Daugiau informacijos rasite: https://www.museodelprado.es/

MYWAY - (Portugalija)

Francisco Sá Carneiro oro uostas, dar vadinamas Oporto oro uostu, turi paslaugą žmonėms su specialiaisiais poreikiais – MyWay [Mano kelias]. Ši personalizuota paslauga apima tokius įrankius kaip mechaninės judėjimo priemonės, laiptai ir konvejeriai, liftai, ženklinimas ir tinkami orientyrai, taip pat yra apmokyti profesionalai, kurie padeda asmenims su negalia ar su ribotu mobilumu. Pagalba suteikiama: lipant į lėktuvą ir/arba jam nusileidus.

Daugiau informacijos rasite: https://www.aeroportoporto.pt/en/opo/services-shopping/essential-services/reduced-mobility

PRIEINAMA PORTUGALIJA, SALVADORO ASOCIACIJA - (Portugalija)

Interneto svetainė www.portugalacessivel.pt siūlo prieinamus maršrutus žmonėms su judėjimo negalia. Ši svetainė padeda neįgaliesiems rasti informaciją apie: kultūros erdves; paplūdimius; restoranus; komunalines paslaugas; transportą; maršrutus. Ši svetainė išversta į tris kalbas: portugalų, anglų ir olandų.
Joje taip pat pateikta mobili programėlė, kuri gali būti labai naudinga ne tik portugalams, bet ir užsieniečiams.

Daugiau informacijos rasite: http://www.portugalacessivel.pt/default/home/id/1

OPORTO SAVIVALDYBĖS BIBLIOTEKOS GARSO BIBLIOTEKA - (Portugalija)

Porto savivaldybės bibliotekos Garso biblioteka buvo atidaryta 1972.
Dauguma kolekcijos vis dar yra analoginėse laikmenose. Šiuo metu savo kolekcijoje Garso biblioteka turi apie 6000 pavadinimų (daugiau kaip 40 000 valandų) garso įrašų.
Nors biblioteka fokusuojasi į Porto miesto gyventojų poreikius, ja naudojasi ir daugybė žmonių su negalia iš visos šalies.

Daugiau informacijos rasite: http://bmp.cm-porto.pt/bibliotecasonora

BRUSSELS FOR ALL - (Belgija)

Brussels for All [Briuselis visiems] yra leidinys ir konsultacijos realiu laiku, kurios leidžia žmonėms su ribotu mobilumu pasiruošti vizitui į Briuselį. Briuselis nori būti prieinamas visiems, tad prie to dirbama: įrengiami liftai metro stotyse, taktiliniai šaligatviai, garso signalai pėsčiųjų perėjose, pritaikyti taksi, ir pagalba metro bei traukiniuose. Miestas tobulina prieigas prie transporto, paslaugų, poilsio ir apgyvendinimo, pritaikydamas priemones, kurios padeda žmonėms su ribotu mobilumu nepatirti nepatogumų lankantis Briuselyje.

Daugiau informacijos rasite: https://visit.brussels/en/profile/reduced-mobility

FRANKFURTE PRIE MAINO - (Vokietija)

“Mapping and Performance Check of the Supply of Accessible Tourism Services” [Prieinamo turizmo paslaugų žymėjimas žemėlapiuose ir veiksmingumo patikra] Frankfurte prie Maino  – Šis tyrimas tikrina Turizmo ir Kongreso tarybos darbą ir apibrėžia, kaip Taryba reklamuoja Frankfurtą kaip tarptautinį prieinamą miestą. Jis taip pat plečia paslaugos tiekėjų žinias, prisideda prie Frankfurto prieinamumo ir skatina bebarjeres keliones Europoje.

Daugiau informacijos rasite: http://www.accessibletourism.org/resources/case-study-2-ec-frankfurt-germany.pdf

VISITBERLIN - (Vokietija)

VisitBerlin [Aplankykite Berlyną] yra pagrindinės Berlyno turizmo rinkodaros kompanijos projektas, padedantis berlyniečiams, lankytojams ir turizmo pramonės atstovams pažinti miestą. Be to, taip miestas tampa prieinamas bet kuriam juo susidomėjusiam.

Daugiau informacijos rasite: https://www.visitberlin.de/en

GREEN ROUTES WITHOUT OBSTACLES -(Lietuva)

Green Routes without Obstacles [Žalieji maršrutai be kliūčių] Gražutės regioniniame parke. Parko kraštovaizdis itin įvairus ir sudėtingas, parke tyvuliuoja skaidrus Švento ežeras, mažai žmogaus paliestose vietose – didžiulė augalų ir gyvūnų įvairovė. Ši vieta buvo pritaikyta žmonėms su specialiaisiais poreikiais: žmonėms su judėjimo negalia pritaikyti parko objektai, turizmo paslaugų tiekėjai apmokyti tinkamai elgtis su neįgaliaisiais, taip pat buvo sukurtos techninės rekomendacijos, kaip pritaikyti gamtos turizmo infrastruktūrą neįgaliesiems, sukurtas ir neįgaliųjų organizacijoms išplatintas turizmo bukletas „Žalieji maršrutai“, organizuotas 300 kilometrų ilgio tarpvalstybinis maratonas, kuriame dalyvavo 17 LŽNS narių su specialiais neįgaliųjų vežimėliais, tikrinant, ar infrastruktūros objektai pritaikyti neįgaliųjų poreikiams.

Daugiau informacijos rasite: www.beslenksciu.lt

BE SLENKSČIŲ - (Lietuva)

Be slenksčių (Without Thresholds/Obstacles) – interaktyvus žemėlapis (sukurtas Lietuvos žmonių su negalia sąjungos, LŽNS), kuris parodo vietas, prieinamas neįgaliems žmonėms. Be to, žmonės ir patys gali jas pažymėti. LŽNS darbuotojai randa ir įvertina turistinių objektų ir viešųjų institucijų pastatų prieinamumą žmonėms su judėjimo negalia, neįgaliųjų vežimėliais, ir įkelia šią informaciją į tinklapį.

Daugiau informacijos rasite: www.beslenksciu.lt

VILLAGE FOR ALL - (Italija)

Village for all (V4A) [Kaimas visiems] yra kompanija, kurios specialybė „Prieinamas turizmas“ ir kuri padeda asociacijoms, smulkioms ir vidutinėms įmonėms (SVĮ), viešoms ir privačioms institucijoms visose veiklose, susijusiose su Turizmo prieinamumu. V4A® suteikia informaciją apie Prieinamą Svetingumą žmonėms su pastovia ar laikina negalia, judėjimo, jutimo apribojimais (aklieji ir/arba kurtieji), maisto alergijomis ir maisto netoleravimu, pagyvenusiems žmonėms, diabetikams, dializuojamiems asmenims, nutukusiems asmenims ir šeimoms su mažais vaikais. Jie gali pasirinkti viešbutį, sodybą, baseiną, muziejų, kur ras prieinamas paslaugas. Struktūros, turinčios V4A® žymą, aplankomos SVĮ inspektorių, kurie surinka apie šias struktūras, kiekvieną iš identifikuojančią informaciją.  

Daugiau informacijos rasite: http://www.villageforall.net/

GONDOLA4ALL - (Italija)

Gondolininkų asociacijos "Gondola" ir asociacijos "Gondolas4all" projektas gimė 2016 m. dviejų jaunų Venecijos verslininkų Enrico Greifenbergo ir Alessandro Dalla Pietu iniciatyva.
Dėl šios iniciatyvos kelionės gondolomis dabar yra prieinamos ir neįgaliesiems vežimėliuose.

Daugiau informacijos rasite: http://www.gondolas4all.com/

M.U.S.T. - (Italija)

Projekto metu buvo sukurti 4 teminiai maršrutai ir pilnai sukomplektuoti kelionių paketai.

Kiekviename pakete  suplanuoti detalūs tvarkaraščiai, apgyvendinimas ir maitinimas ir kitos veiklos, pritaikytos įvairiems poreikiams patenkinti. Kiekviena kelionė trunka nuo 6 iki 8 dienų. Neįgalūs turistai gali pasirinkti pritaikytus takus ir specialiai jiems sukurtas paslaugas.

Daugiau informacijos rasite: http://www.progettomust.it/